5.kapitola → Zásnubní ples→ 3/4

22. března 2008 v 21:40 | Cattgirl |  │● Copak toho chci moc?
A znova ppokráčko: 5.kapitola → 3/4
Zásnubní ples
"Přejete si?" zeptá se skřítka, když k doběhne k baru.
"Ohnivou whisky." Objedná si Ciss.
"Narcisso!" zahřmí za ní hlas.
"Ano?" Ciss se otočí a dívá se, jak za ní míří mužská silueta.
"Tohle si ke mně nebudeš dovolovat!" Muž k ní dojde a Ciss v něm pozná rozzuřeného Nellina.
"Co jsi potřeboval?" prohodí jako kdy by se nic nestalo. Lektvar touhy, musím myslet na dotyčného. Nellin Presten, Nellin Presten.
"Mám ti dělat společníka." Připomene ji neobyčejně klidným tónem než normálně a přisedne si k ní. Podle jeho výrazu ho překvapí, jak moc vlídně a klidně se k Ciss zachoval.
"Přejete si pane?" ozve se zpod baru skřítka a koukne se na Nellina.
"Totéž co dáma." Ukáže na ohnivou whisky . Ciss se nestačí divit, co lektvar s rozzuřeným Nellinem dělá. Když oba dopijí svoji sklenici, Nellin se zvedne a nabídne Cisse rámě.
"Nechcete si se mnou zatancovat?" Ciss by se na něj nejraději vykašlala, ale musí se držet plánu. Lucius musí žárlit. Připomene si a rámě přijme. Když prochází kolem smrtijedů, všichni na pár udiveně kouká. Cissa se kouká, jestli zahlídne Luciuse. Zahlídne, blonďatý muž se přestane bavit se svou matkou a kouká na Ciss, jak kráčí vedle Nellina. Kdyby to šlo, z uší by se mu závistí kouřilo. Ciss s Nellinem dojdou na parket. Zrovna začne hrát pomalá hudba. "Že já to mám ale pech." Pošeptá si pro sebe, tak aby ji nikdo neslyšel. Nellin obmotá svoje ruce kolem Cissina boku a přitáhne si ji blíž.
Celou dobu, co spolu tančí, Nellin z Ciss nezpustí oči. Kdyby tak nebyla zadaná. Nebo by bohatěstačilo, kdyby její budoucí manžílek nebyl Lucius. Přemýšlí Nellin a zároveň si dělá bariéru, aby mu nikdo nečetl myšlenky. V posteli musí být dračice. Však já ji dostanu.
"Výměna." Vyruší ho někdo z myšlenek, Ciss se otočí a uvidí mírně vytočeného Luciuse. Nellin, ač nerad pustí ji a Lucius si ji okamžitě obmotá kolem sebe.
"Tak jaká byla společnost?" ptá se Lucius při tanci.
"Že tě to tak zajímá." Odsekne mu Ciss a elegantně se mu obtočí kolem ruky, kterou zvedne.
"Odpověz!" rozkáže ji.
"Když to chceš vědět Luciusi." Přestane tančit "Byla skvělá." Ciss si olízne rty. Reakce se dostaví i hned. Lucius nejprve do tváří nabere nachovou barvu, pak se ale ovládne. Ciss, která stojí stále před ním si přitáhne a přede všemi ji políbí. V sále okamžitě všichni utichnou a dívají se na líbající se pár. Ciss se od Luciuse odtrhne a v síni se ozve velký potlesk. Nejraději by mu vrazila, ale nemůže si dovolit ho urazit. Urazila by zároveň i svůj rod. Lucius si všimne Cissinýho nabroušeného obličeje a vítězoslavně se usměje.
"Má matka s tebou chce mluvit." Prohodí Lucius.Ostatní v sále se znova začnou bavit. Ciss se tedy odebere za paní Malfoyovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leenikk Leenikk | Web | 24. března 2008 v 8:03 | Reagovat

Ty jo chudák Ciss!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.